• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin lisans belgesi süre bitimi

gamzesylr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Esas Çevre
Arkadaşlar merhaba ben çevre danışmanlığı yapıyorum biraz yeniyim :) size sormak istediğim bir geridönüşüm firmamın izin lisans belgesinin süresinin bitmesine az kaldı yani ortalama 9 ay var önümüzdeki 3 ay içinde belge yenileme yapmam lazım ama bu aşamada neler yapmam lazım adım adım anlatabilirmisiniz. :kötü: bu arada izin lisans konusu tehlikesiz atık geri kazanım.

@TAHA UMUT KORKUT o zaman ara ara sistemi takip edin, değerlendirmeden sonra dekont bekleyenlere oradan para yatırdıktan sonra onay bekleyenlere oradan onaylanınca onaylananlara düşecektir başvurunuz. Daha sonrasında CTRL+P yaparak ilgili izninizi çıktısını alıp gönül rahatlığınca asabilirsiniz :D

çevre izin yenileme sürecinde dekont talebi geldi talebin sistemde bekleme süresi var mı dekont talebi yapılınca ne zamana kadar yatırmam gerek bilgisi olan var mı çevre iznimin bitimine yakın yatırsam sıkıntı olur mu acaba.

Merhaba ,

Bununla ilgili net bir süre geçmiyor yönetmeliklerde , ödemeyi geciktirdiğinizde İl Müdürlüğü arayıp neden ödenmediğini sorabilir. İvedilikle ödemeniz gerekmektedir.

Bakanlık sistemin her zaman bir sıkıntı veya güncelleme olabilir bundan dolayı mümkün mertebe referans numaranızı fazla bekletmeden ödemenizi yapmanızı tavsiye ederim.

Buyuk ihtimalle döner sermaye hesabına havale yada EFT yapmışsınız. Çünkü şubeden elden yatırılan ödemelerde referans numarası şart.
Yapmış olduğunuz EFT 'de referans numarası olmadığından, döner sermaye bu ücreti bekletecektir. Döner sermaye müdürlüğü ile iletişime geçerek bu sorunu çözebilirsiniz. Daha önce böyle bir durum yaşayan kişi yoktur diye düşünüyorum. Çünkü ödemeler elden yapılıyordu.
Ancak bizim bir ödeme işleminden sistemin verdiği otomatik referans numarası yerine arkadaşların döner sermayenin sisteminde oluşturdukları referans numarasına ödeme yapmıştık. Başvuruyu değerlendiren uzman ve döner sermaye biriminde yetkililerle görüşerek sorunu çözmüştük.