• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imza

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar kolay gelsin. Dün mobil imza için kullandığım telefona mesaj geldi ve mesajda; 16 eylül'den sonra mobil imza işlemleriniz sona erecektir. Detaylı bilgi için 532'yi arayın diye. Bu sorunu yaşayan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

@Aybike Sarıçiçek

Haklısın ama sorun sadece Turkcell ile alakalı değil, Turkcell, Devlet, bakanlığın ve bankaların da sürece uyum sağlayamaması hep birlikte kaosa sebep oldu.

20 gündür mobil imza için kavga edip günlük 1 saat turkcell şikayet toplantıları ile uğraşırken az önce bir mühendis arkadaştan aldığım haberle şoka girmiş bulunmaktayım. Bakanlık mobil imza ile ilgili anlaşmasını iptal etmiş. Net haberi göremedim ancak firma içinden arkadaş olduğu için doğruluğundan şüphem yok...

Merhaba,

Bakanlığın mobil imza alt yapısını sağlayan firma ile olan anlaşması bitti o yüzden yaklaşık 3 aydır mobil imza desteği alamıyoruz. Yeni bir firma ile anlaşıldı önümüzdeki ay içinde onun entegrasyonu yapılacak ondan sonra düzelecektir bu durum.
bakanlıktan gelen mesaj bu yönde az önce cevap attılar.

@Olgaç Sürmelihindi
Bir kaç firma e- imzaya geçtiğini söyledi. sanırım bizde böyle yapacağız. Gelen mailde varsa e-imza kullanın dediler.Peki yoksa? Bunun cevabını vermediler. izinlisans@csb.gov.tr 'ye mail atabilirsiniz.

@ahmetyalcin
şimdi ben mobil imza hattımı yeni değiştirdim ve çoğu arkadaşım öyle yaptı ve e-imzaları yok. Sıkıntı olacaktır. Ben mesaj atayım ilginiz için teşekkür ederim.

İnşallah Olgaç Bey ancak bu mobil imza işini turkcell'in yapabileceğini hiç sanmıyorum 20 gündür mobil imza aktif edemeyen firma ilerleyen süreçte nasıl yardımcı olur bilemem..

Siz de haklısınız bu işlemin şimdiye kadar çözülmesi lazımdı. Aktif işlemi bu kadar zor olmaması lazım. Herkes mağdur. Mecburen e-imzaya geçiş yapılacak. İlginiz için teşekkür ederim.

Az önce sim kartımı gidip bi TİM'den değiştirdim. Bu aşamada artık sorun yaşanmıyor sanırım. Ama okuduklarımdan farklı olarak mobil imzamı 4 gün boyunca bankacılık işlemlerinde kullanamayacağımı söyledi. Tam olarak söylemek istediği 4 gün sonra genel olarak mobil imzamın aktifleştirileceği miydi acaba merak ediyorum. Beklemedeyiz. :/

Ben 18 inde başvurdum yeni sim kart için gelmeyince TİM den aldım sim kartımı ama benim 22 sinde mobil imzamı iptal etmişler ve yüzlerce kez müşteri hizmetlerini aramama rağmen kimse söylemedi iptal olduğunu bugün tesadüfen öğrendim şimdi biri TİM e biri müşteri hizmetlerine biri iş bankasına yönlendirip duruyor kimse bir şey yapamıyor ama diğerlerinin yapabileceğini söylüyor!:mad::acpsnr: e imza kullanmak zorunda kalacağım bu gidişle:kötü:

Tuğçe Hanım biz ayın 5'inde başvurduk sim kart falan hepsini hallettik son 15 gündür genel merkezden onaylanıp aktive edilmesini beklemekle son 10 gündür sabah 8 onların telefonları ile güne başlayıp akşam 5 bizim onları arayıp şikayet formları oluşturmakla (maşallah şirket ortağı gibi turkcell ile günlük en az 1 saat konuşma) geçen bir süreç ve en sonunda bütün özensizlikleri çözümsüzlükleri yüzünden kendileriyle bütün bağı koparıp başka operatöre geçiş sürecindeyiz. Kendileri hizmeti satmakta profesyoneller sonra ki aşamada çözüm bulmakta gerekli ekibi bize yönlendirmekte amatörden de daha amatör durumdalar... Dünkü haberden sonra da e-imza dışında başka yol kalmadığı için e-imzaya döndük. Sanırım yukarıdaki mesajımı da gözden kaçırdınız. Bakanlık mobil imza anlaşmasını feshetmiş bulunmakta.

Arkadaşım avea mobil imza kullanıcısıydı. Gidip bayiden sim kartı aldık beraber başvurusunu yaptık, 2 gün sonra aveadan arayıp 2 dakikada aktive ettiler. Ne bankayla ne de başka bir şeyle uğraştırmadılar. Ben de 2 haftadır turkcell'in işimi halletmesini bekliyorum. Artık beklemeyeceğim, bugün aveaya geçmeye karar verdim.