• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imza

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar kolay gelsin. Dün mobil imza için kullandığım telefona mesaj geldi ve mesajda; 16 eylül'den sonra mobil imza işlemleriniz sona erecektir. Detaylı bilgi için 532'yi arayın diye. Bu sorunu yaşayan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşlar turkcell de mobil imza sim kartların dağıtımı sıkıntılı doğru. dün çok şükür yeni kartımı aldım. hemen garanti internet bankacılığından aktif ettim. lakin bakanlığın sisteminde mobil imza ile ilgili sıkıntı mevcut.

Aktif edilebilmesi için bankadan mı tekrardan işlem yapılması gerekmekte , yoksa TİM'DEN alırken mi ? Aradıkları zaman yeni kartınızı alın hiç bir işlem yapmanıza gerek yok deniliyor . Nasıl oluyor anlamadım gitti ?

@Eda Altınay Tekin
müşteri hizmetlerinden aranacaksınız demişlerdi bana da. ama ben beklemedim. hemen garanti internet şubesinden aktif ettim. şuan aktif çalışıyor. izin lisans hariç :)

Hey Allahım neden peki böyle bir bilgi vermezler çok saçma :kötü: . Zaten BİMER e TURKCELL şikayet ettim dayanamadım. :cool: Başbakanlık şikayet çok iyi ilgilenme konusunda . Neyse bari eşimle beraber bankadan aktif hale getirelim bizde :tskler:

Avea sıkıntılı diye biliyorum ama aktif olarak kullanan kimseyi de tanımıyorum. Tavsiye eden olsa degistirmeyi düşünüyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bende kamuda çalışıyorum ama daha 1 tane avea kullanan görmedim duymadım mobil imza için. .

Moderatörün son düzenlenenleri:
mobil imza için sim kartı değiştirmek gerekiyor dediler değiştirdim ama sisteme mobil imza ile dosya yükleyemiyorum o yüzden suan yine e imzaya kaldık :/

Bir yıldır e-imza kullanıyorum.Güncelleme geldiğini mesajla belirttiler ve verdikleri tarihe kadar e-imza sitesine girerek bilgilerinizi güncelleyin dediler.Yaptım beş dakika sonra e imzamı aktif halde kullanmaya devam ettim.Başka hiçbir sorunla karşılaşmadım.Buradaki sorunları okuyunca sizlere de e-imza kullanmanızı tavsiye ederim.

Turkcell'den sonunda aradılar. Burada yazdıktan sonra nedense işlerim epey ters gitti (: Neyse, sonunda çözüme kavuştum. Arama şöyle gerçekleşti,

Kişisel bilgi / güvenlik doğrulaması yapılıyor,
Mobil İmza başlangıç kodu veriliyor,
görüşme sonlanınca telefonu biz kapatmıyoruz, karşı taraf kapatıyor,
daha sonra ekranda başlangıç kodunu girmek için uygulama çalışıyor,
kod girişinden sonra mobil imza şifremizi belirliyoruz (2 kez) daha sonra yasal uyarılar geliyor ve onaylıyoruz son olarak da parmak izi oluşturuluyor ve onu da mobil imza şifremizle onaylıyoruz.

Yazdığım kadar uzun sürmüyor yaklaşık 1 dakika içinde komple tamamlanıyor.

Uyarı:
Eğer işlem esnasından herhangi bir hata ile karşılaşırsanız yapmanız gerekenler;
5073'e EVET yazıp mesaj gönderiyoruz ve yukarıdaki adımlar yeniden başlıyor. Sizi aramalarına gerek yok size verilen başlangıç kodunuz gerçeliliğini koruyor.

Bu aşamada yine sorun yaşarsak, sim kartı çıkarıyoruz ve başka bir telefona takıyoruz ve sonrasında yine 5073'e EVET yazıp mesaj gönderiyoruz. Sonrasındaki işlemler yine aynı şekilde devam ediyor.

----
Garanti bankasından aktifleştirenler nasıl yaptı bilmiyorum, bankaya gittim ama bilgili personel bulamadım o yüzden olayı çok fazla karıştırmak istemedim ve aramalarını bekledim.
Yukarıda Avea kullanmak isteyen bir meslektaşımızı gördüm tavsiyem hiç bulaşmayın, her ne kadar son dönemde yaşadıklarımız olumsuz olsa da bu konuda Turkcell daha iyidir. Yine de denemek isterseniz tecrbülerinizi yazarsanız sevinirim.

Seda hanım E-İmza ile ilgili haklısınız fakat mobil imza , e-imza dan çok daha kullanışlıdır. Sebebi ise mobil olmasından dolayı. Sürekli bilgisayar bulmak, onunla gezmek ciddi sorun. Bu şahsi görüşümdür tabi ki (: ciddi sorun yaşayan arkadaşlarım da olmadı değil.

gelişmeler böyle bilginize,
iyi çalışmalar ve bol sabır dilerim.

@Olgaç Sürmelihindi
2010 da aldım mobil imzamı 1 yıl kullandım üç yıldır parasını ödüyorum şimdi lazım oldu ve beni ortada bıraktılar müşteri hizmetleri yapabilecek birşeyim yok diyor zaten hizmet alamıyorumki hızlı olsun..