Vefat: Meslektaşımızı kaybettik

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Şubat 2009
Mesajlar
285
Beğeniler
67
Şehir
Mersin
#1
Çok üzücü...Başımız Sağolsun.Ailesine ve sevdiklerine sabır diliyorum.Allah bir daha yaşatmasın.

İzmir’in Torbalı ilçesinde bir fabrikanın bacasında emisyon ölçümü yapan Çevre Mühendisi Onur Ercan Özakıncı’yı yüksek gerilim hattında elektrik çarptı. Genç mühendis tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay, Pamukyazı’da bir havlu fabrikasında saat 11.00’de meydana geldi. Fabrikanın bacasında emisyon ölçümü yapmak isteyen Çevre Mühendisi Özakıncı’nın elindeki çelik çubuk, fabrikanın üzerinden geçen yüksek gerilim hattına değdi. Elektrik akımına kapılan Onur Ercan Özakıncı, olay yerinde hayatını kaybetti. Bölgeye gelen İtfaiye Amiri Özdemir Gündoğdu tarafından çatıdan indirilen ve 112 ambulanstaki sağlık görevlileri tarafından sağlık kontrolü yapılan Özakıncı, tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Özakıncı’nın cesedi İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Özakıncı ile aynı işi yapan arkadaşı Yılmaz Biçer şoka girdi
 

KaanDogukan

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kayıt
15 Mart 2010
Mesajlar
345
Beğeniler
349
#9
of. of. of.... çok üzüldüm. bende ölçüm yaptım uzun süre. çok stresli ve zor iştir. çeken bilir... istediğiniz kadar önlem alın.. fabrika bacalarının çoğu kötü durumda ve böyle sıkıntı şeyler mevcut...Allah rahmet eylesin...ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim...
 

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
251
#15
forumdaki birkaç mesajından hatırladım kendisini. şu an hissedebildiğim tek şey öfke. içimi rahatlatabilecek hiçbir hafifletici neden de yok. ölümü kesinlikle bir şeyleri değiştirmeli. yüksek gerilim hattına üzerinde iletken cisimlerle gönderilmesi ise ölümüne sebep olan, bunun kendinden başka sorumluları da vardır muhakkak. o sorumlular ve nedenler bulunmazsa böyle korkunç ölümler ve bu ölümler kadar beter sakatlanmalar sürecektir. ama sürmemeli. sizce bu olaya tepkimiz başsağlığı/taziye seviyesinde mi kalmalı? bir meslektaşımızla beraber onurumuzu da kaybetmiş olduk mu sizce? sorularım açık, genele hitaben, tüm forum üyelerine hitaben. sizce bir şeyler yapmalı mıyız?
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.487
Beğeniler
3.377
Şehir
Astana
#20
Allah rahmet eylesin. Ailesine ve sevenlerine de başsağlığı diliyorum.
Birkaç basit önlemle önlenebilecek bir iş kazası ama nedense birçok firma bu durumdan bi haber. Konuyla ilgili çalışma bakanlığı baskı altına alınabilir..