Vefat: Meslektaşımızı kaybettik

Çok üzücü...Başımız Sağolsun.Ailesine ve sevdiklerine sabır diliyorum.Allah bir daha yaşatmasın.

İzmir’in Torbalı ilçesinde bir fabrikanın bacasında emisyon ölçümü yapan Çevre Mühendisi Onur Ercan Özakıncı’yı yüksek gerilim hattında elektrik çarptı. Genç mühendis tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay, Pamukyazı’da bir havlu fabrikasında saat 11.00’de meydana geldi. Fabrikanın bacasında emisyon ölçümü yapmak isteyen Çevre Mühendisi Özakıncı’nın elindeki çelik çubuk, fabrikanın üzerinden geçen yüksek gerilim hattına değdi. Elektrik akımına kapılan Onur Ercan Özakıncı, olay yerinde hayatını kaybetti. Bölgeye gelen İtfaiye Amiri Özdemir Gündoğdu tarafından çatıdan indirilen ve 112 ambulanstaki sağlık görevlileri tarafından sağlık kontrolü yapılan Özakıncı, tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Özakıncı’nın cesedi İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Özakıncı ile aynı işi yapan arkadaşı Yılmaz Biçer şoka girdi

KaanDogukan

Genel Yönetici
of. of. of.... çok üzüldüm. bende ölçüm yaptım uzun süre. çok stresli ve zor iştir. çeken bilir... istediğiniz kadar önlem alın.. fabrika bacalarının çoğu kötü durumda ve böyle sıkıntı şeyler mevcut...Allah rahmet eylesin...ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim...

forumdaki birkaç mesajından hatırladım kendisini. şu an hissedebildiğim tek şey öfke. içimi rahatlatabilecek hiçbir hafifletici neden de yok. ölümü kesinlikle bir şeyleri değiştirmeli. yüksek gerilim hattına üzerinde iletken cisimlerle gönderilmesi ise ölümüne sebep olan, bunun kendinden başka sorumluları da vardır muhakkak. o sorumlular ve nedenler bulunmazsa böyle korkunç ölümler ve bu ölümler kadar beter sakatlanmalar sürecektir. ama sürmemeli. sizce bu olaya tepkimiz başsağlığı/taziye seviyesinde mi kalmalı? bir meslektaşımızla beraber onurumuzu da kaybetmiş olduk mu sizce? sorularım açık, genele hitaben, tüm forum üyelerine hitaben. sizce bir şeyler yapmalı mıyız?

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Allah rahmet eylesin. Ailesine ve sevenlerine de başsağlığı diliyorum.
Birkaç basit önlemle önlenebilecek bir iş kazası ama nedense birçok firma bu durumdan bi haber. Konuyla ilgili çalışma bakanlığı baskı altına alınabilir..