Yüksek lisans mülakatı

bestenur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye
Merhaba; 21 Ağustos Tarihinde Namık Kemal Üniversitesinin mülakatına katılacağım bende. daha önce aynı okulda mülakata giren olduysa deneyimlerini paylaşabilir mi ?
Teşekkürler :)

Onur Turan

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ALTINTAŞ GERİ DÖNÜŞÜM
Merhaba Beste Hanım;
Ben geçen dönem NKÜ de mülakata katıldım ve ilk dönemimi bitirdim.
İlk olarak kendini tanıtmanı isteyecekler, hangi üniden mezunsun, nerelisin vs, bitirme tezini soracaklardır. Anlaşılır bir şekilde kısaca anlatabilirsin.
Bir kaç soru soruyorlar. Örn; Piroliz nedir, seragazı etkisi nedir, koi, arıtma prosesi aşaması herhangi birini, kişi başına düşen atık miktarı nedir gibi.
Nerede çalıştığını, ne iş yaptıgını soruyorlar.
Neden yüksek lisans yapmak istediğini ve Hangi tez konusunda çalışmak istediğini soruyorlar.
Hangi hocayla çalışmak istediğinizi , hocanızla görüştünüzmü diye soruyorlar. Önceden gidip hocalarla görüşmenizde fayda var.
Aklıma gelen bunlar, Başarılar dilerim :)

bestenur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye
Merhaba Onur bey, yardımınız için teşekkür ederim.
Hocalarla görüşmek için gittim okula ancak yerlerinde bulamadım. Tekirdağ merkez de olduğum için sürekli de gidemiyorum. Konulara dair pek fazla birşey hatırlamıyorum. 2 sene önce mezun oldum. Ve çalışıyorum. Güzel bir çalışma başlangıcı olacak söyledikleriniz. Teşekkür ediyorum.

Mehmet Emin Ergül

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.biyomcevre.com
Firma
Biyom Çevre Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Merhabalar,
Ben geçen sene NKÜ(Namık Kemal Üniversitesi-Tekirdağ) Mülakatına katıldım, genel olarak kendini tanıtmanı ve bitirme tezinin konusunu ve tez konunla ilgili genel sorular soruyorlar. Şuandadaki çalıştığın işinle ilgili ne yaptığını ve açıklama yapmanı istiyorlar. En son BOİ ve KOİ nedir arasındaki fark-, Sera Gazı, TOK, Biyolojik Arıtım nedir vb. soruları yöneltiyorlar. İyi günler.

KubilayDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Della Plastik San. Tic. Ltd. Şti.
Mesele yüksek lisansı kazanmak değil kardeş mesele çalışırken yüksek lisans yapabilmek :D Ben yapamadım:D tek derse gidebildim. Geri dönüşüm sektöründe çalışırken yüksek lisans yapabilme ihtimalini sevmiştim oysaki

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
@KubilayDuman ben geri dönüşümde çalışırken yüksek lisans derslerine gidiyordum ve şuan bitecek inş🙂

yarabandı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Artı İnşaat
Yüksek lisans konularında neler var? Tekirdağ'da girenler için soruyorum

ilaydakeklik

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yeni mezun
Merhabalar bu sene Bülent Ecevit Üniversitesinde Yüksek lisansa başlayacağım çalışmak istediğim alan su ve atıksu arıtımı daha önce burada yüksek lisans yapmış ve hoca seçimi konusunda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek var mıdır ?

bestenur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye
Merhaba ben Beü lisans mezunuyum. Hocalardan Ayten hoca ile çalışma yapabilirsiniz. Cevre .beun sitesinden hocaların yaptığı çalışmaları inceleyebilirsiniz.

saniye çetin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Erkonek Geri Kazanım
Bülent Ecevit mezunu olarak Süreyya hoca ile çalışmanın çok keyifli olduğunu söylemeden geçemem :)

ilaydakeklik

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yeni mezun
Hocalar hakkında hiç bilgi sahibi olmadığım için seçim yapmakta zorlanıyorum benim için daha çok bilimsel çalışma yapabileceğim ve öğrenirken bana iyi şeyler katacak hocayla çalışmak istiyorum öneriniz için teşekkür ederim :)