Yüksek lisans mülakatı

bestenur

Üye
Başlık
0
Tepki
1
Mezuniyet
2016—17
Merhaba; 21 Ağustos Tarihinde Namık Kemal Üniversitesinin mülakatına katılacağım bende. daha önce aynı okulda mülakata giren olduysa deneyimlerini paylaşabilir mi ?
Teşekkürler :)

Onur Turan

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
13
Merhaba Beste Hanım;
Ben geçen dönem NKÜ de mülakata katıldım ve ilk dönemimi bitirdim.
İlk olarak kendini tanıtmanı isteyecekler, hangi üniden mezunsun, nerelisin vs, bitirme tezini soracaklardır. Anlaşılır bir şekilde kısaca anlatabilirsin.
Bir kaç soru soruyorlar. Örn; Piroliz nedir, seragazı etkisi nedir, koi, arıtma prosesi aşaması herhangi birini, kişi başına düşen atık miktarı nedir gibi.
Nerede çalıştığını, ne iş yaptıgını soruyorlar.
Neden yüksek lisans yapmak istediğini ve Hangi tez konusunda çalışmak istediğini soruyorlar.
Hangi hocayla çalışmak istediğinizi , hocanızla görüştünüzmü diye soruyorlar. Önceden gidip hocalarla görüşmenizde fayda var.
Aklıma gelen bunlar, Başarılar dilerim :)

bestenur

Üye
Başlık
0
Tepki
1
Mezuniyet
2016—17
Merhaba Onur bey, yardımınız için teşekkür ederim.
Hocalarla görüşmek için gittim okula ancak yerlerinde bulamadım. Tekirdağ merkez de olduğum için sürekli de gidemiyorum. Konulara dair pek fazla birşey hatırlamıyorum. 2 sene önce mezun oldum. Ve çalışıyorum. Güzel bir çalışma başlangıcı olacak söyledikleriniz. Teşekkür ediyorum.

Başlık
1
Tepki
1
Mezuniyet
2014—15
Merhabalar,
Ben geçen sene NKÜ(Namık Kemal Üniversitesi-Tekirdağ) Mülakatına katıldım, genel olarak kendini tanıtmanı ve bitirme tezinin konusunu ve tez konunla ilgili genel sorular soruyorlar. Şuandadaki çalıştığın işinle ilgili ne yaptığını ve açıklama yapmanı istiyorlar. En son BOİ ve KOİ nedir arasındaki fark-, Sera Gazı, TOK, Biyolojik Arıtım nedir vb. soruları yöneltiyorlar. İyi günler.

Yukarı Alt