Çevre görevlisi taslak

Kenan Atalar

Daimi üye
Başlık
18
Tepki
203
01.08.2019 sonrası için ne olacak ? Benim Belge süresi 23.12.2019

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
22
Tepki
2.125
Mezuniyet
2013—14
Adnan Bey bekleyin diyor. Konuda maili paylaşan arkadaş vardı. Maalesef bekleyip göreceğiz.

Önceki cevapları görüntüle…

MLK gndz

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
13
Mezuniyet
2013—14
@Kübra Af. arkadaşlar ben de ulaşmaya çalıştım ancak ulaşamadım eskiden 1-2 ay diyorlardı bekleme süresine şuan bi zaman söylemleri yok mu ?

burçin kaya

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
19
Mezuniyet
2018—19
Peki ya hiç alamayanlar ne olcak Adnan bey 5 aydır bekleyin diyor?

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
22
Tepki
2.125
Mezuniyet
2013—14
İki durum var; birincisi zaten Mayıs - Kasım gibi açılıyordu bu yüzden o beş ayı her türlü bekleyecektiniz. İkinci konu iyi yanından bakın, belki eğitim komple kaldırılır :D

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
22
Tepki
2.125
Mezuniyet
2013—14
@burçin kaya Sizi çok iyi anlıyorum. Ben de mezun olduktan sonra ilk eğitime katılamamıştım. Bir sonraki için 6 ay bomboş beklemiştim. Süreci hızlandırmalarını bekliyoruz, çünkü Mayıs'ı da bitirmek üzereyiz. Daha yönetmelik çıktıktan sonra buna uyum süreci de olacak. Ha keza sizin de 1 hafta eğitimten sonra başvuru süreciniz olacak, onay süreci olacak. Hemen bitmiyor yani işler. Benzer durumda olan arkadaşların, sürekli mail atmalarını öneririm.

Bakanlık mailleri isim.soyisim@csb.gov.tr şeklindedir. Yüksek rütbedeki herkese sorunlarınızı içeren mailleri atın, düzenli aralıklarla da hatırlatın. Bundan başka yapabileceğimiz hiçbir şey yok çünkü.

demet.e

Daimi üye
Başlık
6
Tepki
44
Arkadaşlar bu vize yenileme eğitimleri yılda kaç kez ve hangi aylarda açılıyordu .

Kara--

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
59
2 kez mayıs kasım diye biliyorum ben :rolleyes:

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
22
Tepki
2.125
Mezuniyet
2013—14
@demet.e Rica ederim 😊 Geçen seneki duyuruyu da bırakayım şöyle:
Link:
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.

farukayhanaydın

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
6
Mezuniyet
2017—18
Merhabalar...
>Belge Sertifa Süresi geçtikden sonra yapılan vize yenileme işlemleri geçersizdir.
bu süreyi nerden öğreniyoruz.

kubraeren

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
136
Mezuniyet
2016—17
Merhabalar
Entegre çevre bilgi sisteminde şahıs uygulamaları yeterlilik uygulamasına girdikten sonra kişisel bilgilerde belgenizin geçerlilik tarihi vardır. O tarih bitiminden önce açılan vize eğitimine katılmanız gerekmektedir.

kubraeren

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
136
Mezuniyet
2016—17
@farukayhanaydın Yönetmelik taslak halinde olduğu için işlemler askıda diye biliyorum. Hatta eğitim bile açılmadı bu eğitimi bekleyenler var. Siz isterseniz konu ile yetkili kişi ile görüşün onlar sizi yönlendirsin. Daha sonraları sıkıntı yaşamamak adına

Gülin Ç.

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
12
Tepki
2.007
Mezuniyet
2007—08
Hala yok mu vize yenileme eğitiminden haber :oops:

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
22
Tepki
2.125
Mezuniyet
2013—14
Maalesef :rolleyes: Yönetmelikten de bir haber çıkmadı. Çeşitli dedikodular geliyor kulağıma, umarım doğru değildir.

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
22
Tepki
2.125
Mezuniyet
2013—14
@MLK gndz O kadar saçma bir sıralama ile çalındı ki kulağıma bu dedikodular, önce 5'ten 4'e düşme mevzusu geldi. Sonra komple çıkmayacağı dedikodusu geldi. Sonrasında da diğerleri... Yönetmeliği düzenlemek kolay değil, birden fazla konuyla ilgilenmeleri gerekiyor. Ama şu konuda haklısınız, bu kadar sürede mutlaka hazırlanırdı. Resmen plansız programsız çalışıldığını kanıtlıyorlar.

Haziran ayının ortasına geldik. Ağustos ayında Çevre Görevlisi belgesi dolacak arkadaşlar var. Vize eğitimi deseniz ortada yok, sıfırdan eğitim deseniz ortada yok. Biraz daha beklerlerse vize eğitimi konusunda çok büyük mağduriyetler yaşatılacak bu kesin.

Okan Türe

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
517
Mezuniyet
2011—12
@Cem Yılmaz sadece vize eğitimi değil yeni mezun arkadaşlar için de büyük sıkıntı. Kaç aydır bekliyorlar. Aynı sıfır atık gibi temelsiz hazırlıksız yapılan işler. Yani rakamları değiştirelim olsun bitsin sonucunu hep birlikte görelim mantığı var gibi. Ama bu değişikliklerden kimler nasıl etkilenecek yarardan çok zararı mı olacak hesaplanıyor mu acaba? Gel de eleştirme...

taze mühendis

Aktif üye
Başlık
2
Tepki
15
Arkadaşlar yönetmelik imza için yarın cumhurbaşkanlığına sunulacakmış. Haftaya çıkar büyük ihtimalle.

KaanDogukan

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
12
Tepki
402
git gide yönetmelik çıkmayacak gibi bir his oluşuyor bende.
Cihan bey 'in görevi değişti, hatırlarsanız toplantıya Adnan bey ile katılmıştı. sorunları onlara paylaşmıştık.

burçin kaya

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
19
Mezuniyet
2018—19
artık allah aşkına ne çıkıyorsa çıksın ne yapmaya çalışıyorlar o kadar insan beklemede haftaya dendi hala ses yok :(

burhaneddin

Daimi üye
Başlık
7
Tepki
46
Eee duyum alan yok mu hiç? 😄😄

taze mühendis

Aktif üye
Başlık
2
Tepki
15
Arkadaşlar oturduğumuz yerden salladığımız şeyleri paylaşmıyoruz herhalde...ufacık güncel bir haber için saatlerce telefonla ulaşmaya çalışıp, bakanlık kapılarında memurların asık suratlarını çekmek bizim de egomuzu zedeliyor..hiç bir şey için uğraşmadan eee noldu? ne zaman çıkacak bu? napacaklar diye beklemiyoruz. siz de takdir edersiniz ki cumhurbaşkanlığına gittikten sonra da bir süreç var ve tek çıkacak yönetmelik bu değil. her gün kaç tane çıkıyor. hepsinin sırası var. ''Sözde'' olan şey bizzat şube müdürünün sözleridir.

burçin kaya

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
19
Mezuniyet
2018—19
benim size söylediğim bir şey yok önce bu anlaşılsın... sözde dediğim bilgilendiren insanlar kasım ayından beri beklediğimiz için ha bugün ha yarın dedikleri için sözde kelimesini kullandım yasayı sizin çıkartmadığınızı kesin bilgi olmadığını anlıyorum zaten ...

Fatih Koçak

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
10
Tepki
1.170
Mezuniyet
2015—16
Sizin içinde bulunduğunuz stresi anlayabiliyorum.
Ya da demek istediğiniz şey farklı da olabilir ama bunu güzel bir şekilde açıklayıp yazarsanız daha olumlu anlaşılır o zaman da böyle durumlara mahal vermez :)

burhaneddin

Daimi üye
Başlık
7
Tepki
46
Eğer benim yukarıda duyum alan var mi sözlerimle alakalı ise, yanlış anlaşılma dolayısıyla kusura bakmayın, orada gerçekten soruyu bir bilgi vs bilen duyan varsa diye sordum 😉👍👍👍

Ece Sargın

Daimi üye
Başlık
3
Tepki
45
Arkadaşlar merhaba. Bir konu ile ilgili olarak Adnan Bey' e mail atmıştım. Yönetmeliğin 15-20 güne yayımlanacağını umut ettiğini yazdı. Hadi bakalım hayırlısı, inşallah çevre mühendisleri için en hayırlısı olur.

gozdeee

Üye
Başlık
0
Tepki
0
merhaba, çevre görevlisi başvurumu mayıs ayının 31'inde yaptım hala onay sürecinde görünüyor. 20. günün sonunda da çıkmazsa ne yapmam gerekiyor. ya da bu süre zarfında onaylanan var mı ?

burhaneddin

Daimi üye
Başlık
7
Tepki
46
O kadar uzun sürmemesi lazım, arayıp sorun derim. Sistemsel sıkıntı olabilir, onların sisteminde görünmüyor olabilir. 👍👍

HTM

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
35
Mezuniyet
2017—18
arkadaşlar çevre görevlisini 2017 de aldım 2018 yılında 2 ay bi firmada çalıştım başka hiç kullanmadım bundan sonra da hiç kullanmazsam bi sorun yaratır mı. diyelim 2 sene daha kullanmadım ama sonra kullanmam gerekti bu durumda ne yapmam gerekir. teşekkürler

Ekrem Başkan

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
41
Bir sorun yaratmaz, 2022'ye kadar kullanabilirsin

• Beğen
Tepkiler: HTM

Süleyman Doğan

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
233
Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir TV'de 'Cumhurbaşkanı'nın bir ay içerisinde 30.000 imza atması bekleniyor' demiş. Bu da burada dursun...

Son düzenleme:

gozdeee

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Merhabalar, tesise çevre görevlisi olarak atamam bu hafta gerçekleştirldi. Fakat tesiste şimdiye kadar olan başvuruları onaylananları red edilenleri kısaca tesisle ilgili hiç bir şeyi göremiyorum. Tesis bilgileri boş gözüküyor. Bu yeni atandığım için normal mi eskileri göremiyor muyum ? yoksa uygulamada bir sıkıntı mı var ? Benden önce çalıştıkları danışmanlık kapasite artışından dolayı çevre iznine 3 ay önce başvurmuş bunu nereden takip edebilirim ?
23206

Enviengi

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Mezuniyet
2017—18
Merhabalar,
Şöyle bir durum olsa nasıl olur;

EK-1 tesislere sadece Çevre Müh.- Çevre Gör. bakabilsin. Çevre Danışmanlık Firmaları sadece EK-2 bakabilsin. Türkiye'de yaklaşık 700-800 civarı Çevre Danışmanlık firması var eğer durum böyle olursa Çevre Mühendisleri ve Çevre Danışmanlık Firmaları EK-1 ve EK-2 tesisler ile daha fazla ilgileneceğinden dolayı Çevrenin Korunması, Düzenlenmesii ve Geliştirilmesi açısından çok faydalı olacaktır çünkü iş başa düşmüş olacak ve bireysel olarak ilgilenelicektir. Çevre Müh. istihdamı yüksek oranda artmakla beraber, Çevre Danışmanlık Firmalarında taslak yönetmelikte belirtilen şartlar dahilinde/ya da bir miktar düzenlemeden sonra (tecrübelerden bahsediyorum) kolaylıkla yapılabileceğini düşünüyorum çünkü eğer tecrübeyi kaldırırlarsa 700-800 civarı Danışmanlık Firmalarında yarı yarıya bir düşüş gerçekleşecek. Buda EK-2 firmaların birazını daha boşa çıkaracaktır. Yani Çevre Danışmanlık Firmaları hem Çevre İzni ve dahi Çevre ile ilgili tüm işlemlerini daha iyi yapıp hem istihdam sağlayabilecekler ve şuan yerle bir olmuş Çevre Danışmanlık piyasası ve Çevre Müh. maaşları, bakanlığın herhangi bir fiyat listesi sunmadan düzene gireceği kesinleşmiş olur.
Bu durumun şöyle dezavantajları olabilir;
-Öncelikle Çevre Müh. - Çevre Gör.'lerine EK-1 tesislerde zorunlu kılındaklarında Danışmanlık firmalarına göre daha fazla maaş ödeyeceklerdir. Bu dezavantaj aslında sadece işveren EK-1 tesisleri etkileyecektir. Aslında çokda etkili değil.
-Çevre Danışmanlık Firmalarından yeterince gelişim sağlamayan firmalar artık boy gösteremeyecek ve kapanmak zorunda kalabilecekler. Bu dezavantajlar olması gereken şeyler olduğu için anlayışla karşılayabileceğinizi düşünüyorum.

Görüşlerinizi buradan iletirseniz yanlışlarımı görüp tekrar bilgi sahibi olabilirim. Herkese iyi çalışmalar dilerim. @Cem Yılmaz

Yukarı Alt