• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sedat bey merhaba ;

Firmam gfb aldı. Çevre iznine başvurdu ama ölçümde eksiklikler olduğu için işlemi sürüyo netice olarak henüz alamadı. Bu arada kapasite artışı oldu. Yeni çed alındı. Ben bu durumda gfb yenileyecekmiyim. Firma sahibi ile farklı düşüncelerdeyiz. Ben yenilenmesi gerektiğini sölüyorum o ise çevre izni aldıktan sonra dio.. :))) (Nekadar bilinçli bir işverenim var..) Acaba bu konuda sizden görüş alabilirmiyim.. Saygılarımla ;

Merhaba Sedat Bey
Öğleden bu yana izin sayfasına giremiyorum.Sayfaya girmek istediğimde aşağıdaki mesaj çıkıyor.

There was no endpoint listening at
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
that could accept the message. This is often caused by an incorrect address or SOAP action. See InnerException, if present, for more details.

@dutoprak
Tesis İşlemleri>>>Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusu>>>Tesisimizi seçelim>>>Geçici faaliyet belgesi yenileme>>>Tesis Bilgisi/Faaliyet Değişikliği Nedeniyle Yenileme>>>devamı da sizden, takıldığınız yerde bizi arayabilirsiniz.

@Sedat Azizoğlu
sayın dutoprak;
bildiğim kadarı ile gfb yenileme diye birşey yok. gfb iptal edersiniz ancak ve yeniden başvuru yaparsınız. ki bunun için süreçler var. sistemde ancak çevre izni yenileme kısmı var.. benim size önerim. gfb.nizin devamında çevre izninizi acilen alın. ve akabinde çevre izni yenileyin.

@ahucilek
GFB yenilemesi diye birşey var. Olması gereken eğer kapasite artışı varsa bu gereklidir, detaylı bilgiyi bağlı bulunduğunuz Çevre İl Müdürlüğünden alabilirsiniz, iyi çalışmalar...

teşekkürler... araştıralım ve çevre müdürlüğü ile görüşelim dediğiniz gibi o zaman .. ama orda da çelişkiler çıkabiliyor.gfb iptal edebiliriz demişlerdi uzun süre önce bana.. birde sedat bey sistemde gfb yenileme yok ama gerçekten ..

@Sedat Azizoğlu
Sedat Bey danışmanı olduğum firma daha önce çalıştığı danışman firması gfb sini alırken konularını yanlış seçti ve il müdürlüğüde kabul etti. Danışmanlığını yapmaya başladığımda durumu anladım il müd. gittim ve gfb yenilemeden felan bahsettim (biraz kafaları karıştı sanırım ve bana onay verdiler tekrar bir gfb başvurusunda bulunmam için, bende başvurdum ve red edildi) daha sonra il müdürlüğü bakanlık ile görüşmüş ve süreci bu şekilde bitirmem yani konuları hatalı seçilen başvuru bitirmem gerektiği söylemişler.
Bizde mecburen süreci bitiriyoruz süreç bitince tekrar bir başvuru yapacağım.
Sizce bu doğru bir yol mu ?

Günaydınlar;
Sedat Bey-Alper Bey; belediyelerin sisteme entgresinde iyileşme görülmemekte.belediyelerde bazı tesislerin vergi numaraları farklı ama tesis belediyeye ait idari oalrak gerkliliklerden dolayı vergi numarası farklı olabiliyor. buralarda yine belediye vergi numarası ile işlem yapabilinse entegre tesis olarak kayıtlayabilirz. sistemi buna göre programlayabilirseniz sevinirim sanırım kimse şikayet etmez (duamızı da alırsınız).sistemde zaten kayıt başlangıçta 3 seçenek var firma -belediye-birlik: belediyeleri belediye üzerinden kayıt yapamdık firmaya çevirttiniz..belediyenin tek başına tüzel bir sgk no da yok bu da ayrıca problem.yaptığınız sistem iyi güzel elektronik ortam her alanda her yerde ulaşabiliceğiz işlem yapacağız şahsım adına Mart-nisan aylarından beri kayıt-kullanıcı adı tesis ekle ile geçti bir adım yol alamadık.şahsım adına da arkadaşlarım adına da üzgünüm verim alamıyoruz işlem yapamıyoruz. emeğinize sağlık şahsi olarak algılamayın teşekkür ederiz fakat haberiniz olsun yakında kovacaklar bizi:)))

@ahucilek

Aslında çevre izinleri yönetmeliği mevzuatında net olarak ifade edilmiş, yani orda ne deniliyorsa o geçerli, çelişkilerin yaşanmasının sebebi ise ilgili maddelerin kişiler tarafından yorumlanması ve bu yorumların doğru olarak kabul edilmesi, Ancak bu tarz konularda yorumlamak yerine ilgili madde ne deniliyorsa doğru şekilde anlamak ve uygulamayı o şekilde yapmak gerekir. Bu konuda size tavsiyem kendinizin araştırma yaparak bilginin asıl kaynağından öğrenmeniz olacaktır.

GFB Başvuru Yenileme İşlemleri (Bunun İçin yenileme yapılacak tesisin GFB sinin "Kabul Edildi" olması gerekiyor.
Tesis İşlemleri>>>Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusu>>>Tesisimizi seçelim>>>Geçici faaliyet belgesi yenileme>>>Tesis Bilgisi/Faaliyet Değişikliği Nedeniyle Yenileme>>>devamını da siz yapabilirsiniz.

@Yasemin Aslantürk
İsterseniz öncelikle 0312.410.19.19 nolu telefondan izinlisans dairesi'nden Cihan Bey den bilgi alın, daha sonra takıldığınız noktada beni arayın sorununuzu birlikte inceleyelim.

@Erdem AKGÜL
Bizimle irtibata geçtiğinizde size yardımcı olamadık mı anlamadım :) Tüm Türkiye'ye destek veriyoruz (telefondan, 4 kurumsal e-postadan, uzak masaüstü bağlantısından, bakanlığa gelen kullanıcılar ile birebir olarak), belediyelerde çalışan çevre görevlisi arkadaşlarımızla da aynı şekilde işlemleri gerçekleştirdik ve hiçbir şikayet almadık. Biz yol gösteririz, yapılması gerekenleri ve işlemleri gerekirse sistemden yada kullanıcı ile birlikte çözümleriz. Buna rağmen işlemleri sistemden kaynaklı sorun olmamasına rağmen zamanında gerçekleştiremediğiniz yada süre aşımından dolayı herhangi bir işlem yapamadıysanız kusura bakmayın lütfen...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...