• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sedat Bey,

Çevre Bilgi Sistemine yeni kayıt yapmak istiyorum. Karşıma böyle bir ileti çıkıyor. Girdiğim vergi numarasını kontrol ettim. Numara doğru. Daha sonra mı denemeliyim?

untitled.JPG

Arkadaşlar günaydın;

Çevre Bilgi Sistemi, E-izin sistemi ve bakanlığın diğer kurumsal portallarına kısa süreli girilemiyor. Nedeni server aktarımı, işlemler tamamlanıp portal açıldığında sizlere bilgi vereceğim.

İyi Günler Dilerim.

Herkese günaydın... Ben şuan toplama ayırma tesisinde çevre mühendisi olarak çalışmaktayım.Gfb yenilemesi yapmak istiyorum ama sistem şuan hata veriyor "Sistemde oluşan bir tutarsızlık nedeniyle işleme devam edilemiyor.
Tarayıcıyı kapatıp tekrar deneyiniz, sorun devam ederse
Lütfen İzin Lisans Şubesi İle İrtibata Geçiniz." diye bir hata msjı veriyor kapatıp açmamazıa rağmen aynı hata msjı var. Ne yapmam gerekmektedir.Yenileme nedeniyle başvuru yapıyoruz şuan GFB ye.Bilgilendirirseniz beni çok sevinirim.iyi çalışmalar herkese.

arkadaşalr, kapsamdışı tesislerin ÇKAGİLHY gereğince uygulanması ile ilgili bakanlık görüşü alan var mı??? firma olarak görüş sormayı düşünğyoruz, k.dışı tesislerin sisteme yüklenmesi, sözleşme yapması ve aylık tutanak tutma zorunluluğu var mı diye?? yarıdmıcı oalbilir misniz

@hanvey1105
ÇKAGİLHY kapsamınca izin ve lisanstan muaf olan tesisler bence çevre danışmanlık hizmeti satın almak, sözleşme yapmak ve danışman firmalarda aylık değerlendirme tut. , içtetkik tutmak ve sistemlerine bu firmayı kaydetmek zorundalar.

İKİNCİ BÖLÜM
Denetime Tabi Tesis veya Faaliyetler ve Yükümlülükleri
Denetime tabi tesisler veya faaliyetler
MADDE 5 – (Değişik:RG-16/8/2011-28027)
(1) Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kalan serbest ve münhasır ekonomik bölgeler dâhil egemenlik ve yargılama sahaları içerisindeki tüm kara ve deniz alanlarında 2872 sayılı Çevre Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri kapsamındaki her türlü kirlilik kaynağı ve ihlaller denetime tabidir.
Denetime tabi tesislerin veya faaliyetlerin yükümlülükleri
MADDE 6 – (1) Denetime tabi tesis veya faaliyetler;
a) (Mülga:RG-16/8/2011-28027)
b) İlgili mevzuat kapsamında gerekli ölçüm ve analizleri, Bakanlığa ya da Bakanlıkça yetkilendirilmiş özel veya kamu kurum ve kuruluşların laboratuvarlarına yaptırmakla,
c) Denetim sırasında çevre denetim görevlisinin tesis veya faaliyetlerin alanlarına girmesini, güvenliğini ve denetim için gerekli görülen personel ve her türlü ekipmanı sağlamakla,
ç) Çevre denetim görevlisinin gerekli gördüğü hallerde ve/veya itiraz durumunda ölçüm ve analizlerin giderlerini karşılamakla,
d) Denetim sırasında çevre mevzuatı kapsamında istenilen bilgi ve belgeleri öngörülen sürede ve eksiksiz olarak sağlamakla,
e) (Mülga:RG-16/8/2011-28027)
f) Çevre yönetimi hizmeti konusunda yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarından çevre danışmanlığı hizmet satın alımı sözleşmesi yapılması durumunda en geç bir ay içerisinde ilgili valiliğe bildirmekle,
g) Çevre yönetimi hizmeti konusunda yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarıyla yapılmış olan çevre danışmanlığı hizmet satın alım sözleşmelerinin iptal edilmesi durumunda en geç bir ay içerisinde ilgili valiliğe bildirmekle,
ğ) Çevre yönetimi hizmeti konusunda yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarıyla yapılmış olan çevre danışmanlığı hizmet alım sözleşmelerinin iptal edildiği tarihten itibaren en geç iki ay içerisinde diğer bir yetkilendirilmiş firma ile yeni bir anlaşma yapmakla veya çevre yönetim birimi kurmak ya da çevre görevlisi istihdam etmekle,
yükümlüdür.
Tesis veya faaliyetlerin kendini izlemesi ve iç tetkik
MADDE 7 – (1) Tesis veya faaliyetlerin kendini izlemesi ve iç tetkikin gerçekleştirilmesi çevre yönetim birimi veya çevre görevlisi tarafından yapılır. Çevre yönetim birimi kurmayan ya da çevre görevlisi istihdam etmeyen tesis veya faaliyetler bu amaçla Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş firmalardan hizmet satın alır.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
=

Merhaba Sedat Bey

Gfb başvurusunda bulunacağım ancak muafiyetleri yükleyeceğim bir alan çıkmıyor. Sisteme daha önceki girişlerimizde muafiyetlerimizi yükleyeceğimiz bölüm vardı. Ancak uzun süredir sisteme girmiyordum(il çevreden yazılarımızı ancak alabildik :) ). Sistem mi değişti acaba ? ne yapmam lazım?

Şimdiden teşekkür ederim.

@Mehtap Işık
Tesisin lisans konusu var ve lisans konusundan dolayı Emisyon ya da Atık Su izni otomatik olarak sistemden geliyor ise
bu durumda muafiyet yazısı sisteme yüklenebilir , aksi takdirde lisans konusundan dolayı herhangibir izin konusuna
başvurmanız gerekmiyor ise muafiyet yazısı sisteme yüklenmez, iyi çalışmalar...(GFB başvurusu 5.adımda Muafiyet Belgelerini yükleyebilirsiniz).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...