• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ÇMO Çmo aidat ücreti icra takibi başlattı

cm.erkan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Belediye
ÇMO İstanbul şubesine 5 yıl önce üye oldum. Birkaç kez gittim bazı konularda yardım istedim ama yardımcı olmayınca devam etmedim. En son 1 ay önce bilgilerimi güncelledim 1 hafta sonra avukattan yazı geldi aidatın ödenmesi için. Bu yazıdan birkaç hafta sonrada icra evrağı geldi. Başka başına benzer durum gelen var mı? Ne yapabilirim?

@Ferhat Elçi

İşte herkes benim savunduğum fikre geliyor. İsteyen istediği yere üye olsun. İstediği gibi siyaset yapacaksa siyaset yapsın. İstediği şekilde ne arzuluyorsa muhalefet ise onu yapsın. ÖZGÜR olsun. Adı oda olacak ise oda olsun. Birden fazla oda kurulabiliyorsa evet kurulsun. 144 veren verir. Bazı yerler ücretsizdir kimse kimseye müdahale etmesin.
Oda lar ile ilgili yasa çıkınca odalar direkt meydanlara çıkacak ndn? Hepsi eğitim, ajanda, avukat vb. şeylerden komisyonculuk yaptığı için :D . Bu sadece bizim odamız için değil ülke genelimiz böyle. O yüzden devletin dürtülmek istemeyen vatandaşını da düşünmek zorunda.... Kalın esenlik ile....

@Ferhat Elçi

Siyaset Yapmaktan ve Muhalif olmaktan başka birşey yapmıyor dedim. Muhalefet olması yanlış birşey demedim. Lütfen cümlenin içerisinden işinize yarayan kısmı alıp konuyu saptırmayalım. Ayrıca bu güne kadar bakanlığımız çok iyi çalışıyor diye bir izahatta bulunmuşsam dediklerinize sonuna kadar hak vereceğim.

Saygılarımla.

@OSMAN EROĞLU
ben çarpıtmıyorum sizin yazdığınıza yorum yaptım bende nasıl ki sizde diğerler arkadaşlar da yazdınız gibi gayet normal çarpıtma yok bence saygılar sevgili büyüklerim ..

Yahu ne kadar büyütüldü bu oda muhabbeti, kimi 144 e taktı kimi daha iyisini yapabiliyorsan gel sen yap demeye getirdi, çok basit bir konu ODA NE İŞE YARIYOR sorusuna cevap olmamakla beraber, arkadaşın dediği gibi neden mezun olunan aydan itibaren aidat? neden yapılan LPG sözleşmelerine ortak olunuyor? madem üyene faydan yok bari zararın olmasın BE ODA diyoruz.

simdi durum şöyle ki, odaya üye olunabilir, olunca da mecburen aidatları ödeyeceksin bu kısımda bir sıkıntı yok.
- peki bunu zorunlu hale getirmek neyin kafasıdır.
- üstüne bir de odadan çıkmak isteyenin talebinin kabul edilmemesi mafyalık degil de nedir? "buraya giren bir daha çıkamaz" mafya iste...
- hadi çevre mühendisligi yapmadigini ispatladin ve bir şekilde bu mafyadan kurtulmayı başardın, daha sonra tekrar üye olduğunda yine mezun oldugun yıldan itibaren aidatların hepsini sana odettirmeleri hak yemekten (en yumusak bu lafı buladildim) başka nedir? hadi ciktigin zamanla simdiki zaman arasindakini talep etseler neyse ki bence bu da adil degil....

@B.TASKİN
oda üyeliginizi iptal ettiremiyorsunuz ne yazik ki..

Hayalinizdeki çmo vol.2

Evet arkadaşlar herkesin çeşitli konularda itirazı, şikayeti yada memnuniyeti var. Biz hem üzerine alınması gerekenler alınsın hemde yönetime aday olacak arkadaşların önüne ışık tutsun diye üstte ki konuyu açmıştık. Sizlerde ilave yapmak isterseniz lütfen yazın. Malumunuz her konuyu takip edemiyoruz.

Çevre Bakanlığı çevre görevlisi ile bizi sıfırladı. Bence oda taşlanmalı evet ama odaya atılan taşın çok daha fazlası bakanlığa atılmalı.
derler ya bizi bizden iyisi anlamaz. Umarım bir gün çevre mühendisi bir çevre bakanımız olur.
Herkesin yaptığı yorumlarda doğruluk var.

Bakanla alakası yok bu işlerin, tamamen taşra teşkilatıyla alakalı, İl Müdürleri İnşaat kökenli olduklarından Çevre sıfır çekiyor hep, mesela bizim ilde (Siirt) personel olarak tek Çevre Mühendisi benim, inanın halihazırda 3 tane HES ÇED ini şehir plancısı değerlendiriyor. yok atık yok ambalaj SEÖS BEKRA SAİS THEP TABS MOTAT KDS ÇDR ... saysam 5o tane iş kalemi var, ama İl Müdürleri için basit bir sağlık ocağının hakedişi daha önemli olduğundan gereken yere gelemiyoruz, bakanlığın ivedilikle ayrılması lazım, bu konuda hiç çalışma yok, değerli büyüklerimize ulaşabilenler varsa bu konuyu dile getirirse anca o zaman Mesleğimiz kıymetlenir.
Şimdiden hepinizin Bayramı Kutlu olsun kalın sağlıcakla..

@Baran Ulutaş

Ömrünüz uzun, İlginiz daim olsun efendim. Ancak bunu zorunlu hale getirip dikte edilmesine gıcık oluyorum :) Sizin gibi bir çok arkadaş vardır ilgili, birlikte olmanız ümidiyle. Benim bu o da hiç mi hiç ilgimi çekmiyor. Tarzları '' Amazon ormanlarının derinliklerinde yaşayan ilkel kabileler gibi... ''

Neleer Yaptık Neleer...
[TBODY] [/TBODY]
Pembe Liste, "genç" Çevre Mühendisleri olarak neleeer yaptık neleeer....
  • 2010 yılında Oda tarihinde ilk defa farklı bir ses olarak aday olduk!
  • Oda Genel Merkez Yönetimini oluşturduk!
  • Daha önce Oda tarafından meslektaşlarımıza gönderilen icraları durdurduk!
[TBODY] [/TBODY]

burada bir tutarsızlık yok mu? hatta yalan...

Arkadaşlar,

Aralarda bariz çarpıtmalar görüyorum. 2010 yılında odanın üyeleri icraya verdiği yalan değil. Genç çevre mühendisleri grubunun da yönetime geldiği senelerde bu icraları durdurduğu da yalan değil.

Odayı mı eleştiriyoruz? oda yönetimini mi? Olan şeyleri, gerçekleşmiş çalışmaları çarpıtmak, yok saymak bize yakışmaz. Sapla samanı ayırt etmek, bir elimiz vicdanımızda eleştirmek lazım.

Odanın en yakın toplantısı ne zaman ise, ya da toplantıya da gerek yok bulunduğunuz şubeye gidip oradaki meslektaşlarınız ile konuşabilirsiniz.

@Halil Korutürk Özcan

Kısaca şöyle bir şey söyleyeceğim: 2010 ve öncesi yönetimin çalışmalarını ben gayet iyi biliyorum.. Ama buradaki arkadaşlar daha bugünün yönetimin çalışmalarını takip etmiyor ki ne doğru ne yanlış tartışalım..

@Halil Korutürk Özcan

yönetimi o kadar çok eleştirecek şey vardı ki, siz sadece bir tanesinden gidiyorsunuz.

Ben en baştan beri kimseye anlatamamışım, sanırım bu konuya odaya karşıt yazan meslektaşlarımın hepsinin mesleki dayanışmaya karşıtlığı var. Ödeme yapmak istemeyen üye olmasın. Üye zorunluluğu olan kuruluşlara da itiraz için dava açın, ben üye olmayacağım diye.

Mesleğimizi bugün daha iyi temsil ediyorsak, bunu en çok 2010'dan bugüne odamızı yöneten arkadaşlara borçlusunuz arkadaşlar. Sorun araştırın bakalım bugün kü iş temsil durumu o zaman nasılmış? Mezun olanlar ne yapıyormuş? Kamu alımını sorun (sayıyı değil var mıymış diyin) Özel kurumların bizleri işe alma durumunu sorun.. Sorun, sorun, araştırın.

2010'dan bugüne kadar bizi iyi temsil eden arkadaşlarımız, mesleğimizi her geçen gün daha iyi temsil etmemiz için emek veriyor, zaman harcıyor, maaşlarından harcıyorlar. Burada aidata karşı olan tüm arkadaşlarıma sesleniyorum, bugünkü düşüncenizi 10-20-30 yıl sonra asla unutmayın. Hatta o zaman herkese açık ve net şekilde ben odaya karşıyım, parayı boşa verdim hep diyin lütfen. Süreyi tam söyleyemedim çünkü sizler odamızı yıpratmaya devam ettikçe mesleki dayanışmamız azalacak.. Bunla beraber mesleki temsiliyetimizi daha iyi sağlamamız daha uzun sürecek..

Siz odanın arkasında olmayabilirsiniz. Ama ben hep vardım, var olmaya devam edeceğim.