• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sedat Azizoğlu Bey arıyorum sürekli ama ulaşamıyorum size.:(:( Ben sorunumu buldum sanırım.Kendimi çevre görevlisi olarak atarken (aylar önce) yanlış tesis seçimi yapmışım, bu yüzden GFB başvuru formuna geldiğimde diğer tesisin adresi çıkıyor.Bu durumu nasıl düzeltebilirim.

@manicdep
Danışman firma kullanıcısı olarak e-izin portalına giriş yapın, Tesis İşlemleri>>>Tesislere danışman ata sayfasından doğru tesise atanarak düzeltebilirsiniz.

@Sedat Azizoğlu
Ben TAT da çalışıyorum.Danışmanlık firmasında çalışmıyorum :(işletme protkol işlemleri var.onda da işten çıkış yap diye bir seçenek var ama ona da tıklanmıyor.

sedat bey merhaba
Avergi numaralı bir firmanın tesisi için GFB aldık. GFB sürecinde firmanın holdingleşme tadilatları çerçevresinde A vergi numaralı firmanın bu tesisi yetkili kişileri aynı olarak holdingin B vergi numaralı diğer tesisine devredildi.
işlemler eski firma üzerinden yani A vergi numaralı firma ile çevre izni başvurusu yapıldı ve değerlendirme sonucu eksiklik tespit edildi. Eksiklikleri Yüklediğimizde işlemler devam edecek.
devam eden işlemlerin tesisin yeni sahibi olan B vergi numaralı firmasının tesisi olarak aktarılması için çevre bakanlığına ilgili yazı ve eklerini gönderdik. aktarma işlemini sistemden sizin yapabileceğinizi bizim mudahale yapamayacağımızı ekim eğitiminde belirtmiştiniz. Telefonla görüşerekte aynı konuyu cihan beye aktardık ancak unvan değişikliği olarak algılanıp çevre bilgi sisteminden tesis bilgilerinden değiştirin diye bir yazı tarafımıza geldi. Tesis bilgilerinden yeni unvanıda belirterek tesis adı verdik. Ancak sorunumuzun çözümü bize göre bu değil,
Sizce ne yapalım yardımcı olursanız seviniriz

@baysalcevre
Firma vergi nosunu kullanıcı olarak sistemden değiştiremezsiniz. Bir firmanın tesisinin herhangi bir sebepten dolayı vergi nosunun değişmesi durumunda işlemler şu şekilde yapılır;

1- Öncelikle bu değişiklik firmanın bağlı bulunduğu vergi dairesinden gerçekleştirilmeli ve bu değişiklik ticaret
sicil gazetesinde belirtilmelidir.

2- Sistem üzerinden aktarım işlemi yapılabilmesi için Çevre İl Müdürlüğü bilgisi dahilinde İzin ve İzinlisans
Dairesine (Bakanlıklar/Ankara) resmi yazı ile durumu bildiren bir dilekçe yazılmalıdır. Şube Müdürü Cihan Bey
tarafından dilekçeniz değerlendirilir ve aktarım işlemleri için bilgi işleme yani bize havale edilir.

3- Gerekli aktarım işlemleri yapıldıktan sonra GFB yada İzinlisans Belgesi yenileme işlemleri tarafınızdan
sistem üzerinde gerçekleştirilebilir.

@Sedat Azizoğlu

bu konuya ilşkin başvuruyu yazı ekine ticaret sicil gazeteleride ekleyerek yaptık ancak size havale edilmemiş sanırım unvan değişikliği olarak düşünülerek bize çevre bilgi sisteminden tesis bilgilerinden değiştirebilirsiniz deniyor. bu konuda bakanlığa telefonlada ulaşamadık

Sedat Bey Merhaba;
Kocaeli İlinde aynı ünvanda 2 farklı adreste TAT tesislerimiz var.Ben çevre görevlisi olarak bu tesislerden birinde protokol yapmıştım ve bu tesis için lisans işlemlerini başlatmıştık.GFB yazısını aldık.şimdi de lisans alma aşamasında il müdürlüğü onay yazısını sisteme yüklemem gerekiyordu fakat şu an önceki yaptığım işlemleri göremiyorum ve işlemlere deva medemiyorum.size ulaşamasım telefonla.nasıl çözebiliriz bu konuyu

ıyı gunler sedat bey . gfb mız onaylandı ve makbuzu sısteme yuklemem gerekiyor. yukluorum ve ımzalıorum mobıl ımzayla ama tekrar dan gönder butonu cıkıo.tekrarlıorum ıslemı gene ama makbuzu bi turlu sısteme yuklemıyor hep karsıma gonder butonu cıkıyo. bunun için ne işlem yapmam gerekir. tekrar tesekkur ederim iyi çalışmalar

Sedat bey merhabalar 586 35 81 nolu telefon cevap vermiyor bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bir tesiste tam zamanlı çevre görevlisi olarak işe başladım dolayısıyla kendimi tanıtmam gerekiyor çalıştığım yere. Ancak daha önce tanımlanmış olan çevre görevlisi ve yetkili olan fabrika müdürü tesisten ayrılmış, yani şu anki tesis yetkilisi de yeni.
Sisteme tanımlanmamız için ne gerekiyor? İşe giriş bildirgemi kendim imzaladıktan sonra tesis yetkilisi de mobil/elektronik imzasıyla imzalayabilmesi için noter onaylı vekaletnameyi de sisteme yüklememiz gerekiyor mu? Bu "vekil ata" seçeneği sadece bunun için mi yoksa çevre görevlisinin de tanımlanması için fabrika müdürü tarafından görevlendirildiğine dair bir yazının da "vekil ata" seçeneğinden mi yüklenmesi gerekiyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...