• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

sedat bey tesis bulunmamaktadır sorunu danışmanlığını yaptığım hastaneler de gözükmektedir onların da aynı sistemle tesis eklemem lazım mı bu sorunu nasıl çözücem.

@aldemir072
E-izin portalına danışman firma olarak giriş yapın. Tesis İşlemleri>>>işletme protokol işlemleri>>>ilgili firmanın hizasında en sağda "Tesis İşlemleri" alanına giriş yapın. Açılan sayfada danışmanlığını yaptığınız tesisi seçerek protokol dosyası ile ekleyin ve danışman atayın sorununuz çözülür.

iyi günler Sedat Bey. ÇBS nde tesisimin bilgilerini güncelliyorum kaydediyorum. Fakat yaptığım değişiklik sistemde gözükmüyor. Yani PCB Envanteri seçeneğini kaldırıyorum, ama tekrar açıldığında ve imza sayfasını aldığımda PCB gözüküyor. ve ayrıca bazı seçenekler de 2 kere yazıyor. (ÇBS'de görüntülensin, ÇBS'de görüntülensin gibi)
Bu durumu nasıl düzelte bilirim?

Sedat Bey isim ve şifremiz yok henüz. Daha önce mail atmıştım ve siz tüm tesislerin onayını kaldırmıştınız. şifre almak için tekrar başvuru aşamasındayım. Bu kısımda problem yaşıyorum.

@rft1319
Çevre il müdürlüğünden onay işlemi yapıldıktan sonra beni arayın, gerekli uygulamaları birlikte düzenleyebiliriz.

Peki bir sorum daha olacak. Önceki danışmanlık firması tarafından ÇBS'nde bir tesis birden fazla kaydedilmiş. Aynı isimle 2-3 tesis var. Bunları nasıl düzeltebiliriz?

@rft1319
ÇBS de ana sayfada "firma kullanıcısı başvurusu" alanında o firma için admin yani ana kullanıcı başvurusu yapılarak çevre il müdürlüğüne müracaat ettikten sonra almış olduğunuz kullanıcı bilgileri ile tesis silme, birleştirme ve yeni tesis onay işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

@rft1319
Firma adına firma kullanıcısı alınabilir. Firma yetkililerinin bilgisi dahilinde başvuru yapabilirsiniz.

Arkadaşlar,konunun yerimi bilmiyorum ancak..
ÇKAGİLHY'e göre kapsam belirlemesi yapmam gerek..
Otomobil nakliye koruma kılıfı,oto kolçak kılıfı ve oto ayna koruma kılıfı üreten bir fabrika,eklerden hangisine giiriyor vede hangi maddede yeralıyor..
Tekstille ilgili hiçbirşey bulamıyorumda..

@Gizem Katırcı
Bütün soru ve sorunlara cevap verdiğimizde Çevre İl Müdürlüklerine iş kalmayacak :) ondan dolayı...

Kolay gelsin..Ambalaj atığı TAT da görev yapıyorum. tesisin lisans süresi bitiyor. bu yuzden tekrar geçici faaliyet belgesi başvuru işlemlerini başlattık.sisteme girdim iki seçenek vardı 1. mevcut tesis ilk başvuru 2.yeni tesis ilk başvuru. 1 i seçtim. Daha sonra mevcut izin belgelerine kanalizasyon durum raporu ekledim.varsa mevcut lisans belgesi yükleyin diye bir yer daha var ama orada seçim yapılmıyor. İleri diye devam mı etmeliyim yoksa bu sistemdeki bir sorun mu?Acil yardımcı olursanız sevinirim..

Sedat Bey Merhaba ;
Sistemde kaydını yaptığım hatta gfb aldığım ve çevre izni için ölçümlerini yaptığım ve sisteme yüklemek üzere olduğum firmam kayboldu :) .. Sanki hiç başvuru yapılmamış gibi gözüküyor. Şuan şokdayım ? Biyeremi bastım ne oldu nasıl yardımcı olabilirsiniz. Danışmanlığım sürüyo ondan yana sıkıntı yok ama firmaya başvurularım kısmından girdiğimde kayıtlı başvuru yok dio ki mümkün değil elimde evraklar var:) nasıl çözebilirim. Tşkler kolay gelsin..

@manicdep
O alanda tesisin daha önce almış olduğu izinlisans belgeleri varsa yükleme yapılabilir yoksa ilerlenebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...