Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce Çevre Mühendisliğinde hazırlık sınıfı gerekli mi?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Adem KURT tarafından paylaşıldı.

 1. Adem KURT

  Adem KURT Misafir

  Evet arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsanız düşüncelerinizi yazar mısınız?
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  hazırlıkta ingilizce'den önce forumlarda cevap beklerken sabretmeyi öğrenmen lazım genç adam.
   
 3. Adem KURT

  Adem KURT Misafir

 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  büyük ihtimalle iş hayatında ingilizcenin belirgin faydasını görmeyeceksin. sınav olacaksan ucu ucuna da olsa geçmeye bak sınavı. eğer sınav usulü değil gönüllü olarak hazırlık okumayı seçebilme uygulması varsa ve mesela ileride erasmus benzeri öğrenci değişim programına "katılırım kesin" diyorsan hazırlık oku. yoksa zaman kaybı. bir de memuriyette ingilizce bilmen falan işine yarıyor galiba ama onu da memuriyeti bilen birine sor istersen.
   
 5. Adem KURT

  Adem KURT Misafir

  Teşekkür Ederim . İngilizce Örenmek İStiyorum . Yurt Dışınada Gidicem.
  Bugün Tam 6 tane ÇEvre Mühendisiyle Tanıştım 6 sıda farklı işler yapıyo.
  Kaliteci
  İş Güvenlikçi
  Danışman
  Gibi Mesleklerde Çalışıyolar
  Ben okuldan sonra 2 sene Mastır Yapmayı Düşünüyorum B sınıfı Sertifika Alıp İş Güvenlikçi Olmak İStiyorum Sizce Güzel MEslek Mi ?
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  forumda kısa süre dolaşırsan meslektaşlarının çok çeşitli iş tecrübelerine ve hatta işlerinden yakınmalarına şahit olacaksın. iş güvenliği konularına kısaca göz atman yeterli. aslında pek dile getirilmez ama iş güvenliği ve işçi sağlığı ile ilgili işler insanı sürekli akıntıya karşı kürek çekmekle uğraştıran stresli işler. sıfıra yakın elektrik bilgisi ile okuldan çıkarsan, kimyasallar ya da zehirler ya da bir madende patlamaya hazır grizu ile ilgili hiç bir şey bilmiyorsan iş güvenliği sektörüne hazır değilsin demektir. insan idare etmek ayrıca zordur. işletmeye yük getirecek önlemler almak istediğinde dediklerin kulak ardı edilir. en alttan en üste bütün fabrika/şantiye kadrosu senden hoşlanmayacaktır :) ama iyi kazandırır tabii. yani zaten iyi kazanmazsan hiç yapma.
   
 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Öncelikle hazırlık sınıfı işe yaramasa faydalı olmasa böyle bir sınıfı koymazdılar. İkiniciside önce okulunu bitir 3. sınıfta başlarsın bu planlara. Önünde daha zaman var tadını çıkar.
   
 8. Adem KURT

  Adem KURT Misafir

  Ben Bu İşi Sevdiğim İçin Yapıcam İnsan SAlığı Çok Önemli LAfımı Dinletirim Ben O Patronlaraa.. Para 2. Planda Kalıyor Ama İllaki Geçimin içinde Para Kazanmak Şart.. İİş Güvenliği bence çok hoş bir iş. İlerde Şirket bile açmayı düşünüyorum
   
 9. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  İş güvenliği şefiyim. Keşke dediğin kadar kolay olsa her şey. 6 ayda bir 250 bin tl masraf yaptır firmana o zaman görürüm patronun seni dinliyor mu? İnsan sağlığı ne kadar önemli. Davulun sesi uzaktan hoş gelir demiş atalarımız.
   
 10. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  ben de akademisyen bir iş güvenliği danışmanın yardımcısı olarak saha isg görevlisi olarak çalıştım kısa süre. açıkçası kaldırmadı bünyem. zor iş. 100 kişilik şantiyede başarısız olmayı başardım diyebilirim. dışarıdan göründüğü gibi değil.
   
 11. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  Sadece ingilizce bile artık yetmiyor yanına almanca ,rusça ,çince(geleceğin yeni uluslarası dili olarak görülüyor)
   
 12. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  işte kullanmasan bile işe girerken gerekecektir ki iş hayatında da mutlaka kullanacaksındır belki pralit olarak belki araştırma yaparken, onu zaman gösterir...

  iş konusunda hevesin kırılmasın umutlu ol ama iş hayatı toz pembe değilözellikle de çevre mühendisiysen :)
   
 13. Tuğba Kanat

  Tuğba Kanat CMNet Üyesi

  Aslında bugün trabzonlulara cevap veresim yok ama :)) anladıgım kadarıyla Namık Kemal Üniversitesini kazandın,bizim okulda son 2 senedir hazırlık sınıfı açılmaya başladı istersen okulun forumundan hazırlık okumuş birisine sor ne kadar faydalı olacağını yada olmayacagını o söyler, eğitimi iyiyse bir sene değer bence..
   
 14. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  vay namık kemal üni. eski trakya namıdeğer ÇMF (Çorlu Müh. Fak.) ve hazırlık gelmiş, güzel birşey... :)

  Adem ingilizce bilmiyorsan eğer hazırlık gibi bir şansın varsa değerlendir...
   
 15. Tuğba Kanat

  Tuğba Kanat CMNet Üyesi

  çmf çok gelişti ve gelişecek siz kaçırdınız biz biraz yakaladık artık tadını yeni gelenler çıkaracak :)
   
 16. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  umarım daha da iyi olacaktır :)
   
 17. Merve Alkan

  Merve Alkan CMNet Üyesi

  Bence okursan faydasını goreceksın.Hem gramatık olarak hem wrıtıng kuralları olarak bana çok şey kattı ayrıca baska aktıvıteler ıcnde bol zaman bulabilirsn hazrlıktayken.
   
 18. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  B sınıfı sertifika bakkaldan alınmıyor.İlk önce c yi al sonra bikaç yıl tecrübe edin b sınıfı için sınava gir... sen okula yeni mi başlıyorsun.Mezun olana kadar neler değişecek neler :) Hazırlık oku bence,millet üstüne para veriyor sen bir sene alacaksın yoğun birşekilde yabancı dil eğitimini daha ne olsun..
   
 19. Adem KURT

  Adem KURT Misafir

  Hepinize Çok Teşekkür Ediyorum
   
 20. MertG

  MertG CMNet Üyesi

  ingilizceyi iyi şekilde öğrenemezsen iş hayatına atılınca forumlara "xxx projesi örneği lazım aciilll" yazarsın, copy-paste mühendisi olursun -çünkü iyi bir çevre mühendisine türkçe kaynaklar 2.sınıfın ortasından itibaren asla yetmez- ingilizceyi iyi biliyorsan açarsın handbook'unu ya da o konuda yazılmış uzmanlık kitabını kendin üretirsin.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları